Отримують методом гідродистиляції із листя і бруньок різних видів кайєпутового дерева. Має свіжий, холодний, терпкий, маслянистий запах.
антисептична, протигрибкова, регенеруюча;
протизапальна, потогінна, відхаркуюча;
антиспазматична;
зменшує запалення і набряки, знеболює при артриті, остеохондрозі, ревматизмі, невралогії, запаленні вуха, зубному болі.
жирна, схильна до запалення пориста шкіра, лупа;
вугрові висипання і фурункульоз, дерматоз, псоріаз;
незаживаючі рани, язви;
травми, переломи, розтягнення;
5-7 крапель кайепутової ефірної олії змішати з 10 г (мл) основи (крему, тоніка, гелю, шампуню, ополіскувача).
Масаж: 5-7 крапель ефірної олії змішати з 1 столовою ложкою будь-якої рослинної олії (мигдальної, персикової, виноградних кісточок, жожоба та інші) або вибраного Вами крему.
Ванни: в заповнену ванну (37-38°C) додати 7-8 крапель кайепутової ефірної олії, попередньо змішаної з 1 столовою ложкою емульгатора (молока, меду, морської або кухонної солі). Тривалість процедури 10-20 хвилин.
Тампони: 4 краплі кайепутової ефірної олії (при зубному болі 1-2 краплі) нанести на змочений рослинною олією тампон і прикласти до пошкодженої ділянки. Приміняти при вугрових висипаннях, зубному і вушному болю.
Інгаляції: гарячі (2-3 краплі кайепутової ефірної олії додати в посудину з гарячою водою, накритися рушником і вдихати пару протягом 5-7 хв., очі при цьому повинні бути закриті), холодні (2-3 краплі ефірної олії нанести на серветку і вдихати протягом 5-7 хвилин), застосовувати при гострих респіраторних захворюваннях.
Ароматизація приміщень: 7 крапель кайепутової ефірної олії додати в аромалампу, заправлену водою, і запалити свічку. Приміщення наповниться ароматом. Якщо немає аромалампи, олію можна нанести на серветку або додати в горнятко з гарячою водою і покласти його на радіатор опалення. Тривалість процедури 15-30 хвилин.
Індивідуальна непереносимість кайепута. Обережно застосовувати при вагітності, підвищенній чутливості шкіри. Не вживати з препаратами, які містять залізо. Не перевищувати дозу.